OTOP z nami już nami

V Opolskie Targi Organizacji PozarządowychZa nami ostatnie przedsięwzięcie wrześniowe organizowane przez nas w Opolu.

Po „Święcie pieczonego ziemniaka” i Zlocie Chorągwi przyszedł czas na V Opolskie Targi Organizacji Pozarządowych.
Impreza w tym roku rozszerzyła swoją dotychczasową formułę. Teren targów objął nie tylko ul. Krakowską, ale również Plac Wolności, gdzie zlokalizowana została strefa aktywności przygotowanych przez organizację dla odwiedzających. Podczas wydarzenia Pani Marszałek Barbara Kamińska wręczyła także nagrodę „Opolskiej Niezapominajki” dla najlepszej organizacji pozarządowej w 2012 roku. W tym roku wyróżniona została Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym  z Opola.
Oprócz prezentacji ofert fundacji i stowarzyszeń na tradycyjnych stoiskach odbyły się pokazy, konkursy i inne aktywności, podczas których uczestnicy mogli lepiej poczuć istotę i specyfikę działalności kilkudziesięciu organizacji biorących udział w imprezie.
Organizatorem tegorocznych targów był Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiej wraz z Chorągwią Opolską Związku Harcerstwa Polskiego.
Współorganizatorem z naszej strony był Szczep Czarnej 13 z Hufca Brzeg.