Orszak Trzech Króli w Opolu

orszakW dniu dzisiejszym ulicami Opola przeszedł „Orszak Trzech Króli”. W uroczystym pochodzie, organizowanym z okazji Święta Objawienia Pańskiego w 189 miastach w Polsce, wzięło udział ponad 5 tysięcy Opolan. Oprócz przemarszu ulicami miasta, na Orszak złożyły się mini-etiudy teatralne przygotowane przez młodzież z MDKu oraz koncert zespołu Trzecia Godzina Dnia.

Zabezpieczenie porządkowe imprezy na zaproszenie Kurii Diecezjalnej w Opolu tworzyli wspólnie harcerze z Chorągwi Opolskiej ZHP oraz Chorągwi Harcerzy Ziemi Opolskiej ZHR. Każdą z organizacji reprezentowało ok. 30 harcerzy starszych i wędrowników.

Dziękujemy harcerzom z Hufca ZHP Niemodlin oraz IV Szczepu „Pasieka” z Hufca ZHP Opole-Miasto za pomoc w organizacji zabezpieczenia i sprawne działanie wobec wyzwania, jakim było wsparcie bezpieczeństwa tak dużej imprezy.