Opolskie logo… wyszło w świat

Prawie trzy lata trwały przymiarki do nowej plakietki i nowego logo Chorągwi Opolskiej ZHP.
Wreszcie jednak są! Pierwsze plakietki oraz chorągwiane chusty niedawno „wyszły w świat” i trafiły do uczestników dwóch form, organizowanych w sierpniu przez chorągiew: „Granatowej Wyprawy 2012” oraz kursu podharcmistrzowskiego „5 Element”.
Właśnie poprzez przedsięwzięcia organizowane lub współorganizowane przez Chorągiew plakietki i chusty będą docierały do zuchów, harcerzy, instruktorów oraz naszych współpracowników i partnerów.

To nie jedyny sposób, by wejść w ich posiadanie. Trzeba być jednak czujnym – będziemy prowadzić bowiem „działania specjalne”. Takie, jak ostatni „5-minutowy” konkurs na facebooku. Czemu tylko 5-minutowy? Cóż, my też spodziewaliśmy się, że potrwa trochę dłużej. Tylko 5 minut wystarczyło jednak, aby 6 kompletów koszulek i plakietek oraz dodatkowy siódmy „pakiet specjalny” – z chustą – znalazły swoich odbiorców.

Nasze Opolskie!:
1. Plakietka chorągwiana – z prawem używania przez wszystkich zuchów, harcerzy, starszyznę i instruktorów z przydziałem do dowolnej jednostki z Chorągwi Opolskiej ZHP.
2. Chusta (granatowa, z wyhaftowanym logo, bez obszycia) – dla uczestników wszystkich przedsięwzięć, których organizatorem jest Chorągiew.
W wyjątkowych przypadkach, jako wyróżnienie, chusty „kadrowe” mogą otrzymać decyzją KCh również osoby nie będące kadrą Chorągwi.
5. Chusta (granatowa, z wyhaftowanym logo, z niebieskim obszyciem) – dla przyjaciół i osób wspierających działalność Chorągwi.
6. Koszulki chorągwiane z logo chorągwi.
7. Bluzy chorągwiane z logo chorągwi.
8. Co jeszcze??? Dalsze prace trwają…

11 myśli na temat „Opolskie logo… wyszło w świat

1. 4. Chusta (granatowa, z wyhaftowanym logo, z żółtym obszyciem i napisem KADRA PROGRAMOWA lub KADRA KSZTAŁCĄCA) – dla kadry programowej lub kształcącej z hufców i chorągwi, uczestniczącej we wspólnych przedsięwzięciach organizowanych w Chorągwi.

Więc wydaje mi się, ze uczestniczyć we wspólnych przedsięwzięciach organizowanych w Chorągwi…:) zgodnie z tym, co jest napisane:)

2. MI raczej druhu chodziło o 3. Chusta (granatowa, z wyhaftowanym logo, z żółtym obszyciem) – dla kadry wszystkich przedsięwzięć, których organizatorem jest Chorągiew oraz instruktorów zespołów chorągwianych.

Tu jako zespoły rozumiem tez komisje wszelakie chyba ze źle interpretuję.

3. :@ Rafał, czyżbyś liczył na chustę, skoro w Rewizyjnej się udzielasz? :)

4. Rafał, chusta kadrowa nie ma prostego powiązania z pełnieniem żadnej funkcji instruktorskiej. To nie jest chusta potwierdzająca członkostwo w komendzie, radzie, komisji czy sądzie harcerskim.
    Zależy nam na wspólnym działaniu na poziomie chorągwianym i angażującym ludzi z różnych hufców. Jak najbardziej widzimy miejsce w nich dla każdego instruktora.
    Współdziałanie jest nam bardzo potrzebne i jest naszym priorytetem.
    Chusta ma być tym drobnym ale wyjątkowym wyróżnieniem.

5. Dlatego dh Komendancie pytam się co trzeba zrobić aby ją otrzymać, a możne i warto wprowadzić tez taką dla komisji i zespołów jako wyróżnik członków ciał chorągwianych. Na razie interesuje mnie jak zdobyć taką chustę, a nie otrzymać z przydziału. Szczerze mówiąc ciekawy pomysł z tymi chustami jako drobna nagroda w ramach uznania.

6. Angeliko udzielać to się mogę w innych zespołach w rewizyjnej spełniam swoją funkcje powierzona przez zjazd i delegatów najlepiej jak potrafię. To nie jest tak że członkowie ciał chorągwianych się udzielają my wykonujemy swoją zadania jesteśmy za nią mniej lub bardziej lubiani i szanowani, ale robimy swoje. Wy ocenicie na zjeździe jak ją wykonaliśmy,a my zrewidujemy swoją służbę i to jak się przyłożyliśmy, te same kryteria tyczą się nas z komisji rewizyjnej co i komendanta i naszej komendy wszyscy mamy do wykonania pewną robotę mniej czy bardziej widoczną, zrozumiałą ale na pewno potrzebną

7. Rafał, kadra każdej chorągwianej formy będzie otrzymywała jako wyraz podziękowania chustę kadrową. Więc to jasne… Zapraszam do współorganizacji chorągwianych przedsięwzięć :)