Opolskie kwitnące? Spotkanie „na szczycie”.

DSCF0414W dniu dzisiejszym w opolskiej filharmonii odbyło się spotkanie, inaugurujące Program Specjalnej Strefy Demograficznej, przygotowany dla Województwa Opolskiego.
W zamkniętym spotkaniu, na którym gościć miał również Prezydent RP Bronisław Komorowski (ostatecznie prezydencką wizytę udaremniła zła pogoda) na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, opolskich uczelni, organizacji pozarządowych i biznesu z całego regionu, w tym reprezentacja Chorągwi Opolskiej ZHP – Komendant Chorągwi hm. Artur Ośko i instruktor KCh ds. programowych phm. Magdalena Lenartowicz.
Prócz założeń programu zaprezentowane zostały ponadto główne tezy Strategii Rozwoju Województwa Opolskiego do 2020 r., będącej obecnie przedmiotem konsultacji społecznych.
Będziemy śledzić dalsze działania w ramach obydwu programów.