Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorów HSR w Opolu za nami!

W terminie 23-25 listopada w Opolu odbyły się Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorów Harcerskiej Szkoły Ratownictwa, organizowane przez HSR i Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Opolskiej ZHP. Około 100 instruktorów przez 3 dni uczestniczyło w różnorodnych zajęciach warsztatowych, takich jak:
doskonalenie umiejętności trenerskich, opracowanie materiałów zdjęciowych i filmowych potrzebnych przy organizacji kursów pierwszej pomocy i wielu innych. Podczas warsztatów odbyły się również zajęcia z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i gra ratownicza z tego zakresu.

Była to już druga po Ogólnopolskich Zawodach w Ratownictwie ZHP w 2004 roku, tak duża impreza ratownicza zorganizowana na Opolszczyźnie i miejmy nadzieję że nie ostatnia.

Ogólnopolskie Warsztaty Instruktorów HSR w Opolu (23-25.11.2012 r.)