Niezawodny Przyjaciel – Józef Sebesta

Ponad 300 osób uczestniczyło w miniony weekend w XXIII Ogólnopolskim Złazie Seniorów Związku Harcerstwa Polskiego. Druhny i druhowie w piątek, 29 sierpnia, uczestniczyli w obchodach na Górze św. Anny związanych z 50-leciem powstania Muzeum Czynu Powstańczego. Wielu uczestników Złazu z rozrzewnieniem wspominało czasy, gdy jako młodzi ludzie ze swoją drużyną uczestniczyli w obozach i zimowiskach na terenie ziemi strzeleckiej.

Spotkania stało się okazją do uhonorowania naszego wieloletniego sojusznika. „Laska Skautowa”, która jest wyrazem największego uznania dla Niezawodnych Przyjaciół ZHP,  trafiła do rąk marszałka Józefa Sebesty. Wręczona została przez  hm.Krzysztofa Budzyńskiego – z-cę Naczelnika ZHP.

Bardzo dziękujemy za wiele lat owocnej współpracy.

Informacja ze strony Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego