Nasz przedstawiciel w Radzie Działalności Pożytku Publicznego!

ElaW ostatnich dniach zakończyło się formowanie utworzonej niedawno Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Opolskiego. Wśród powołanych przedstawicieli sektora pozarządowego, jako reprezentantka Chorągwi Opolskiej ZHP, znalazła się hm. Elżbieta Pojasek-Ośko – komendant Hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle i zastępca komendanta chorągwi.

Kandydatura naszego przedstawiciela miała wspólną rekomendację władz samorządowych Kędzierzyna-Koźla – Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle Tomasza Wantuły oraz Starosty Kędzierzyńsko-Kozielskiego Józefa Gismana.

Dla całego naszego środowiska harcerskiego to wielki zaszczyt i wyraz docenienia współpracy z władzami samorządowymi wszystkich szczebli.

Rada Działalności Pożytku Publicznego jest organem doradczym, powoływanym przez Marszałka Województwa. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie działań i aktów prawnych Samorządu Wojewódzkiego, dotyczących organizacji pozarządowych i współpracy z trzecim sektorem, wskazuje również przedstawicieli sektora pozarządowego do komisji konkursowych.