Nasz Kraków – pierwsze dni

DSCF9181Ten rok jest pod wieloma względami rokiem wyjątkowym, a jedną z przyczyn jest setna rocznica powstania harcerstwa w Polsce. Głównym wydarzeniem tego niepowtarzalnego jubileuszu jest oczywiście Zlot w Krakowie. Nie mogło zatem zabraknąć na nim i reprezentacji Chorągwi Opolskiej. Za nami początek zlotu i pierwsze wrażenia.

Pierwsze dni poświęcone zostały organizacji obozowiska. Wspólna praca stworzyła doskonałą okazję do integracji. Jedyną rzeczą, która nieco utrudniła nam nawiązywanie kontaktów była pogoda. Ogromna burza sprawiła, że przez resztę dnia pozostaliśmy w rozbitych już namiotach.
Także oficjalne rozpoczęcie zlotu było dla nas wszystkich atrakcyjnym, gdyż przybył na nie sam premier Donald Tusk.
Teraz mamy nadzieję, że kolejne dni zlotu będą upływały w równie dobrej atmosferze, a więzy przyjaźni na nim zawiązane pozostaną mocnymi.

Więcej informacji o zlocie znajdziesz: www.zlotkrakow.zhp.pl

Kaja Lewandowska