Kurs Przewodnikowski zakończony

Zakończył się zimowy Kurs Przewodnikowski organizowany w oparciu o nowe standardy kursów instruktorskich przez ZKK Hufca Kędzierzyn-Koźle. Kadrę stanowili instruktorzy  z Kędzierzyna-Koźla i Opola. Komendantem kursu była phm. Agnieszka Krzyk.
19 kursantów z Hufców Nysa, Kędzierzyn-Koźle, Namysłów, Brzeg, Opole-miasto oraz z Choszczna, ukończyło go biorąc udział w zajęciach przygotowujących ich do rozpoczęcia służby instruktorskiej.

Kurs był częścią zimowiska dla zuchów i harcerzy z Hufca Kędzierzyn-Koźle

Kurs Przewodnikowski – najwspanialszy wyjazd jak spotkał mnie przez ostatnie pół roku.
Cudowna przygoda, niesamowite emocje, a w szczególności wspaniali ludzie. Każdy spędzony tu dzień uczy nas nowych umiejętności i dostarcza dużo wiedzy.
Kilka dni sprawiło, że grupa nieznanych mi ludzi stała się przyjaciółmi. Jestem pewna, że wiedza tu zdobyta przyda mi się nie tylko w życiu harcerskim.  Tej przygody z pewnością nie zapomnę do końca życia.

Adrianna Ledniowska

20 lutego, 19 osób z Nysy, Kędzierzyna-Koźla, Brzegu, Namysłowa, Opola i Choszczna, rozpoczęło w schronisku PTSM w Głuchołazach swoją przygodę na „granatowym szlaku”.
Kursanci dzielnie biorą udział w zajęciach na temat pracy z drużyną. Integrują się również podczas wędrówki górskiej lub wypadu na łyżwy oraz podczas wieczornych gier.
Pomimo natłoku informacji, zmęczenia i braku czasu, na zajęciach panuje sympatyczna atmosfera, czasem nawet śmiech do łez. Kursanci nawet nie zauważają jak szybko mija czas.

Magdalena Palarczyk & Agnieszka Botulińska

Więcej informacji na stronie http://przewodnikowski.kedzierzynkozle.zhp.pl

2 myśli na temat „Kurs Przewodnikowski zakończony

1. Aaa! Super było. Dziękuję Z GRACJĄ wszystkim uczestnikom i kadrze za możliwość spędzenia tak niezwykłego tygodnia! :D
    Wszystko było na tip top! ;)

2. Baaardzo Wam dziękuję, za ten wyjazd :)
    Dziękuję, że mogłam poznać tak wspaniałe osoby :*