Kurs przewodnikowski za nami!

Na kursie "Bractwo Ognia"
„Zapalimy w sobie światło, które wszystko opromieni

siną kreską horyzontu oddzielimy się od cienia”

To już tydzień, od zakończenia kursu przewodnikowskiego „Bractwo Ognia”, na którym miałam przyjemność pełnić funkcję komendantki. To czas, aby na tydzień spędzony w Wieszczynie spojrzeć z dystansem, choć myślę, że wiele emocji pozostanie w Nas jeszcze na długo.

W kursie wzięło udział 19 osób – przyszłych instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego – spora grupa z Hufca Opole – Miasto, ekipa z Nysy, Brzegu, Kędzierzyna – Koźla, Krapkowic.

Zajęcia, wędrówka, ogień, harcówka, próby wodzów, służba, praca w zastępach to tylko niektóre zdarzenia, które zapiszą się w naszych wspomnieniach.

Drodzy kursanci, jeszcze raz życzę Wam, odwagi i wytrwałości w kroczeniu po instruktorskich ścieżkach. Pamiętajcie, że zawsze możecie na nas (Waszą kadrę) liczyć. Wierzę, że energia, którą od Was otrzymaliśmy będzie towarzyszyła nam w naszej codziennej harcerskiej pracy.

Droga Kadro, dziękuję Wam za wsparcie, za czas i serce włożone w pracę na kursie. Dziękuję Wam za osobisty przykład instruktorski i motywację.

Do zobaczenia! Czuwaj!

phm. Agnieszka Szczepanik