Kurs Kadry Kształcącej „Ręka Metody”

Kadra, Kształcenie

ręka
Chcesz przygotować się do kształcenia drużynowych?

Takiego kształcenia, które w efektywny sposób odziaływuje na program i sposób działania harcerskiej drużyny.

Chcesz, aby dotknęła Cię “ręka metody”?

Czy w czasach, w których do naszego instruktorskiego harcerstwa przenika tak wiele pojęć korporacyjnych, chcesz by dotknęła Cię “ręka metody”?

Czy chcesz przeżyć na nowo instruktorską przygodę?

Masz ochotę, by przeżyć intelektualne wyzwanie, poczuć wspólnotę celu i wejść w świat inspirujących form?

Czy chcesz otworzyć się na doświadczenia innych instruktorów?
Czy chcesz spojrzeć szerzej, otworzyć się na doświadczenia innych instruktorów, nie tylko ze Związku Harcerstwa Polskiego?

Myślisz, że warto w swoim instruktorskim rozwoju pójść tą drogą i połączyć awangardowe rozwiązania z puszczaństwem i magią harcerstwa? Tak? Przyjedź na pierwszy autorski kurs kadry kształcącej “Ręka metody”.

Harcerstwo to dotyk ręki metody. Trzeba go poczuć na własnej skórze, zrozumieć do głębi, by umieć z rozmachem przekazywać dalej. Kurs trzeba przeżyć. Najwięcej uczysz pośrednio, poprzez formę. Integralność przekazu z działaniem jest warunkiem sukcesu. Tak jak harcerstwa nie można się nauczyć, tak nie można nauczyć się zasad harcerskiego kształcenia. To trzeba poczuć. Poczuj rękę metody na mistrzowskim poziomie. Zostań mistrzem przekazu i treści.

Czekamy na Was z przekonaniem, że dla nas Wszystkich będzie to niezwykła przygoda – być może początek nowej, intrygującej wędrówki. Dołącz do nas!

Termin i miejsce kursu:
– 3-7 września 2014 – na terenie województwa Opolskiego
– 21-23 listopada 2014 – Łódź
W ramach kursu – działania w środowiskach i zadania międzybiwakowe.

Szczegóły: www.rekametody.pl

hm. Jolanta Kreczmańska – komendantka kursu