Głosujmy na naszych NIEZWYCZAJNYCH!

Już są! Minuty dzielą nas od tego, jak Kapituła Plebiscytu „Niezwyczajni” opublikowała listę 25 tegorocznych nominowanych. I co w związku z tym? A to, że wśród nich znalazło się aż dwóch instruktorów Chorągwi Opolskiej! To rekordowa jak do tej pory liczba naszych nominowanych! Zachęcamy więc do głosowania na hm. Artura Ośko (w kategorii Innowacja Programowa) oraz pwd. Łukasza Czarneckiego (w kategorii Młody Lider)! Głosować można TUTAJ, a poniżej przedstawiamy opis działań, za jakie druh Artur i druh Łukasz zostali nominowani.

hm. Artur Ośko:

„Granatowa Wyprawa” to naprawdę „innowacyjna forma doszkalająca” – to forma, jakiej nie ma w całym ZHP. Granatowa Wyprawa to obóz o charakterze warsztatowym, organizowany dla najlepszych drużynowych z Chorągwi Opolskiej ZHP, bezpośrednio przez Komendę Chorągwi. Tu komenda i drużynowi to jedna drużyna! Gdzie indziej w Polsce młodzi drużynowi mają możliwość za darmo poznać nowych przyjaciół, przeżyć piękne przygody, zobaczyć wspaniałe miejsca, świetnie się bawić i czerpać z tego umiejętności i wiedzę? Naszym zdaniem Granatowa to najbardziej unikatowy wyjazd harcerski na jakim byliśmy. Granatowa musi wygrać, ponieważ jest to najlepsza forma motywacyjna dla drużynowych. W końcu możemy sami twórczo spędzić czas, zgrać jako instruktorzy i przeżyć niezapomniana przygodę. Ponieważ tylko na niej można spotkać tylu różnych ludzi, wymienić się przeżyciami, uwagami i poradami. Granatowa Wyprawa to największa przygoda jaką można przeżyć w życiu, znaleźć się tam, gdzie nikt inny jeszcze nie był, spełnić swoje marzenia i poczuć, że dla takich ludzi i widoków warto być tym kim się jest, warto żyć. Granatowa Wyprawa nigdy nie odbyłaby się, gdyby nie człowiek, w którego umyśle zakiełkował pomysł całego przedsięwzięcia – komendant Chorągwi Opolskiej: hm. Artur Ośko. To on od początku do końca wszystko koordynował, zaś swoją niezwykłą osobowością budował cały klimat i nastrój Wyprawy. Dzięki niemu uczestnicy mogli, często po raz pierwszy w życiu przeżyć coś, co jest esencją harcerstwa – niezwykłą przygodę.

pwd. Łukasz Czarnecki:

Łukasz jest młodym, aktywnym drużynowym z blisko 3-letnim stażem. Prowadzi sprawnie działającą, pracującą na wysokim poziomie i liczną drużynę wielopoziomową (w skład której wchodzą harcerze i harcerze starsi), podjął się utworzenia drużyny wędrowniczej, zmierzając tym samym do zbudowania szczepu. W tym roku rozpoczął ambitny projekt pracy z młodą kadrą w hufcu. Równocześnie dh Łukasz podejmuje działania także na innych polach – bardzo aktywnie działa w samorządzie szkolnym, realizuje różnorodne projekty na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju młodzieży (w tym o zasięgu wojewódzkim), pełni rolę opiekuna Szkolnego Koła PCK.

Łukasz jest ambitnym, świadomym instruktorem, dbającym o swój wszechstronny rozwój i ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki. Rozpoczął realizację próby podharcmistrzowskiej, odbył letnie praktyki w GK ZHP oraz w sądzie okręgowym w Opolu, działa na poziomie hufca i współpracuje z zespołami chorągwianymi, wszystko to godząc (z sukcesami!) z przygotowaniami do matury i studiów prawniczych. Jest instruktorem, potrafiącym spojrzeć na sprawy ZHP z szerszej perspektywy, dążącym do wyrobienia sobie własnego zdania na każdą sprawę. W grudniu 2013 roku reprezentował Chorągiew Opolską ZHP na XXXVIII Zjeździe ZHP, będąc (jako 18-latek) jednym z najmłodszych delegatów.