Drogowskazy na przyszłość

konferencja
Za nami Konferencja Instruktorska „Drogowskazy”.

Wczoraj w Hotelu Centralnym w Kędzierzynie-Koźlu na wspólnej dyskusji spotkało się 32 instruktorów z 7 hufców. Gościem specjalnym i współprowadzącym konferencję był Wiceprzewodniczący ZHP hm. Dariusz Supeł.

Podczas kilkugodzinnego spotkania uczestnicy przeprowadzili analizę obecnej sytuacji chorągwi w kluczowych obszarach oraz wyznaczyli główne kierunki i najważniejsze działania do podjęcia w najbliższych kilku-kilkunastu miesiącach.

Na konferencję składała się praca w 4 panelach tematycznych: program, struktura, finanse, kształcenie oraz dyskusja plenarna, w czasie której każda z grup prezentowała wypracowane rozwiązania i odpowiadała na pytania instruktorów.

Poniżej publikujemy wnioski z dyskusji w poszczególnych panelach tematycznych.

Kształcenie
Finanse

6 myśli na temat „Drogowskazy na przyszłość

1. a gdzie struktura?? czyżby nie było wniosków z tego panelu?? czy muszą być wcześniej ocenzurowane??

2. Struktura się tu znajdzie, jak ustalę miejsce pobytu zapisków z podsumowaniem panelu;) To była grupa prowadzona przez Druha Przewodniczącego, i próbuję ustalić kto potem wziął te notatki;)

3. W panelu struktura i zarządzanie również uczestniczyłem, mam zapiski z naszych prac. Jestem przekonany, że Andrzej z Opola również je posiada ponieważ był sekretarzem, Darek je przedstawiał. Nie rozumiem jednak, że nikt nie odebrał naszej pracy od Darka. Przecież najważniejszym elementem zbiórki były wnioski z niej. Druhna Magda była cały czas na zbiórce więc co jest do ustalania? Mam jednak nadzieję, że praca nasza zostanie potraktowana podmiotowo. Czuwaj:)ps. komentarze winny znajdować się z chwilą ich wysłania, a nie po jakimś czasie. Moderatora rola jest taka, aby usuwać teksty obraźliwe, wulgarne, naruszające dobra osobiste, mam nadzieję, że nie jest to forma cezury.

4. Tak, już wiem, że prawdopodobnie są u Andrzeja, natomiast nie zdążyłam jeszcze tego odebrać. Byłam na zbiórce, ale prowadziłam panel programowy, więc siłą rzeczy nie mam pełnej wiedzy nt. wszystkiego, co działo się na pozostałych. Przepraszam za zwłokę, mam nadzieję, że uda mi się szybko uzupełnić tą część.
    Jeśli chodzi o komentarze, to pojawiają się z chwilą akceptacji przez moderatora, zwykle jest to krótki czas. I rola moderatora jest właśnie taka, jak Druh napisał, nie cenzurujemy komentarzy, pod warunkiem, że nikogo nie obrażają.

5. 19.05.br napisałem o brakującym temacie z panelu struktura i zarządzanie…. mimo obietnic do dziś, kiedy od konferencji za 9 dni minie 2 miesiące nie ma załączonych materiałów na temat wypracowanych materiałów. Tak jak Wasz taki i mój czas i praca mają swoją wartość. Ten fakt uprzytomnił mi tylko to, że odznaczono imprezę i dalej nikt już z tym nie pracuje, nie ewaluuje przyjętych informacji i wartości jakie przyniosło to spotkanie. Chyba, że ocena jej wartości przez zarządzających tym portalem i naszą strukturą jest ujemna, ale to też należy napisać. Chciałbym wiedzieć jakie elementy wiedzy, które przekazywałem przez kilka godzin na zbiórce są mierne czy nieistotne w dzisiejszym systemie zarządzania organizacją pozarządową. To dotyczy nie tylko mnie, ale każdy z nas ma prawo do wypowiadania się za siebie. Pozdrawiam:) Chciało by się rzecz, szacunek do pracy swojej jest ważny, ale do cudzej również.

6. Bardzo przepraszam za brak materiału. Powinien się ukazać już dawno temu.
    Wszystkie opinie z konferencji i materiały tam wytworzone są dla nas bardzo cenne i są materiałem wyjściowym do planowania pracy chorągwi na lata 2013-2014.
    Wypracowany materiał zostanie opublikowany w trzecim tygodniu lipca. Wynika to teraz z trwające akcji letniej.