Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ogłosił wykaz przyznanych dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie promowania turystyki i krajoznawstwa Województwa Opolskiego w 2011 r. Wśród dofinansowaych przedsięwzięć jest sześć organizowanych przez jednostki Chorągwi Opolskiej ZHP. Łączna kwota przyznanych dotacji wyniosła 22 900 zł.

Dotacje przyznano na:

1. XV RAJD W POSZUKIWANIU MIKOŁAJA, Hufiec Grodków – 2500,00 zł
  2. XV RAJD JESIENNY TAJEMNICE OPOLSZCZYZNY 2011, Hufiec Kędzierzyn-Koźle – 2000,00 zł
  3. ZŁAZ HARCERSTWA ŚLĄSKIEGO – ŚLADEM BOHATERÓW, Chorągiew Opolska – 8400,00 zł
  4. NASZ KRAJ – KROK PO KROKU – XX JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI RAJD WIOSNA, Hufiec Kędzierzyn-Koźle – 4000,00 zł
  5. OGÓLNOPOLSKI RAJD PIESZY SETKA Z HAKIEM, Chorągiew Opolska  – 2000,00 zł
  6. XXXIV HARCERSKI RAJD ZIMOWY GŁUCHOŁAZY, Hufiec Głuchołazy – 4000,00 zł

3 myśli na temat „Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego

1. Szkoda, że Komendant samowolnie pozmieniał wnioski, może byłoby więcej :)

2. W kontekście treści niektórych wniosków tego typu komentarze są co najmniej nie na miejscu. Jeśli coś zostało pozmieniane, to dlatego, że zmian wymagało. Przyznam, że niektóre wnioski prezentowały tak słaby poziom merytoryczny, że gdyby to ode mnie zależało, to w ogóle zostałyby zatrzymane – jako że wyrabiały opinię (w tym przypadku negatywną) całemu środowisku. Zamiast tego zostały poprawione i ostatecznie udało się pewne środki pozyskać, z czego chyba należałoby się cieszyć. Natomiast metoda kopiuj/wklej, czasem nawet bez zmiany nazwy i miejsca zadania (w dodatku z wniosku o innej tematyce) to chyba jednak nienajlepsza opcja, a taka sytuacja też się pojawiła. Poza tym może gdyby wniosek został przekazany w terminie, to również byłoby więcej czasu na jego szersze omówienie i poprawki.

3. Nie wnikam w inne wnioski, pisze tu o wnioskach z Grodkowa, zmiany naraziły mnie na konieczność jednego dodatkowego wyjazdu w celu uzupełnienia wniosku (braki nie z naszej winy), a wniosek i tak padł w drugiej turze. Ciekawi mnie, kto za to odpowiada?