CYFryzacja nadchodzi!

Już 22 kwietnia na Opolszczyźnie nastąpi wyłączenie naziemnej telewizji analogowej i przejście na telewizję cyfrową. Dla wielu osób, zwłaszcza starszych, moment ten może powodować pewne problemy i poczucie zagubienia. Z tego względu od kilku miesięcy prowadzona jest intensywna kampania informacyjna związana z cyfryzacją. Przypominamy, że zastępy i drużyny harcerskie mogą realizować z tej okazji specjalną propozycję programową „CYFerie”, która powstała w wyniku współpracy ZHP z Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. W dostępnym tutaj materiale znajdziecie pakiet niezbędnych informacji, quizy, teleturnieje, propozycje sprawności. To dobra okazja, by podnieść swoją wiedzę nt. nowych technologii, a równocześnie podjąć służbę na rzecz najbliższego otoczenia. Zapraszamy do intensywnego włączenia się w realizację propozycji w tych ostatnich dniach i przesłanie nam raportów z działań podjętych do 22 kwietnia. Najbardziej aktywne drużyny zostaną wyróżnione.