Co dalej w Byczynie? Chcielibyśmy odtworzyć harcerską działalność.

ByczynaPo trwających od dłuższego czasu ustaleniach i kilku ostatnich „gorących dniach” oraz uregulowaniu przy dużej pomocy instruktorów z Byczyny spraw dotyczących majątku dawnego Hufca Byczyna, we wtorek odbyło się spotkanie poświęcone odtworzeniu działalności harcerskiej w Byczynie oraz przyszłości Domu Harcerza w tym mieście.

Wzięli w nim udział przedstawiciele Głównej Kwatery ZHP – skarbnik ZHP hm. Lucjan Brudzyński oraz członek GK ZHP hm. Grzegorz Woźniak, Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP oraz reprezentujący Urząd Gminy w Byczynie – zastępca Burmistrza Pani Ewa Bartosiewicz, skarbnik gminy Pani Wiesława Różewska oraz sekretarz gminy Pan Maciej Tomaszczyk. Podczas rozmowy doszło do wstępnego porozumienia w sprawie zasad dalszego funkcjonowania Domu Harcerza, gwarantującego także możliwość prowadzenia w nim działań harcerskich w przyszłości. Rozpoczęte zostały również starania na rzecz odbudowy środowiska harcerskiego w Byczynie.