Choragwiana Akcja Ratownicza zakończona

W dniach 26-28.10 oraz 2-4.11 odbyła się I Chorągwiana Akcja Ratownicza, na którą złożyły się warsztaty dla posiadaczy brązowych blach oraz  wędrowniczy kurs pierwszej pomocy. W obu formach wzięło udział około 70 uczestników z naszego województwa – członków opolskich hufców oraz uczniów II LO w Opolu.

Całość  tworzyły zajęcia teoretyczne przeplatane aktywnymi treningami, zajęciami praktycznymi, symulacjami oraz specjalistycznymi pokazami tak aby w sytuacji realnego zagrożenia życia lub zdrowia uczestnicy potrafili udzielić rannym pierwszej pomocy.

Przedsięwzięcie organizowane było przez Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Opolskiej pod komendą phm. Macieja Stańczaka i zostało bardzo dobrze ocenione przez uczestników.

Kurs był pierwszym przedsięwzięciem szkoleniowym organizowanym przez niedawno powołany inspektorat. Już wkrótce będzie on gospodarzem dwóch ogólnopolskich przedsięwzięć w tym  kursu instruktorów HSR na który uczestnicy z Chorągwi Opolskiej otrzymają specjalnie obniżoną składkę zadaniową – wpisowe.