(super)Bohater poszukiwany!!!

supermanMyślisz o rozpoczęciu Kampanii Bohater drużyny, ale nie wiesz, od czego zacząć?

Masz dość tego, że bohater Twojego środowiska jest tylko kolejną linijką w nazwie, i chcesz na nowo podjąć z nim pracę? Czy raczej zastanawiasz się, po co w ogóle drużynie bohater?

A może pracujesz ze swoim bohaterem regularnie i już kończą Ci się pomysły – bądź masz ich całą masę i chcesz się nimi podzielić???

Zapraszamy na warsztaty „Cel: (super)Bohater” w ramach III Chorągwianej Zbiórki Programowej!

Razem wyruszymy na poszukiwanie historycznych śladów dookoła, sprawdzimy, jak „smakuje” nasz bohater i przekonamy się, jak poradzi sobie na n-k czy facebooku. Bo praca z bohaterem nie musi być nudna!!!

Jesteśmy w trakcie realizacji Kampanii Bohater Chorągwi. To dobra okazja, by przyjrzeć się, jak wygląda praca z bohaterem w naszych środowiskach – drużynach, szczepach, hufcach – i czy w ogóle wygląda.

Warsztaty skierowane są przede wszystkim dla drużynowych i przybocznych wszystkich pionów, oraz kadry programowej. W ich trakcie zastanowimy się nad rolą bohatera w pracy środowiska, wypracujemy sposób na interesującą Kampanię Bohater, „w działaniu” poznamy szereg możliwych form pracy z bohaterem, oraz wspólnie poszukamy kolejnych.

Będziemy starali się spojrzeć szerzej, wyjść poza schematy, zachęcić do szukania nietypowych rozwiązań. Nie bójcie się, nie będzie wyłącznie historycznie – za to, mamy nadzieję, jak najbardziej inspirująco.

Konkrety:

Termin: 9 – 11 kwietnia 2010

Miejsce: Góra św. Anny, schronisko PTSM (zjeżdżamy się w piątek w godz. 18:00 – 19:00)

Wpisowe: 30zł

W ramach wpisowego zapewniamy:

– 2 noclegi (wymagane własne śpiwory)

– materiały programowe

– weekend intensywnej pracy;)

Prosimy o zabranie:

– cyfrowego aparatu fotograficznego (wraz z kablem USB/czytnikiem kart)

– laptopa (w miarę możliwości, podczas zajęć będziemy potrzebować co najmniej kilku)

– składników do przygotowania posiłków

Zgłoszenia (imię, nazwisko, stopień, hufiec, pełniona funkcja) do dnia 29 marca 2010 r. na adres magda.lenartowicz@zhp.net.pl (wpłaty w tym samym terminie na konto chorągwi).

Zadanie przedwarsztatowe:

Stwórzcie profil wybranego przez siebie bohatera na wybranym portalu społecznościowym. Im bogatszy będzie to profil – tym lepiej (zostanie wykorzystany podczas zajęć).