Ale weekend !

Szalony weekend w Opolskiej !!!

Działo się sporo.

W dniach 15-16 maja  w Grodkowie odbył się XXXII Przegląd Zespołów Artystycznych Nieprzetartego Szlaku im. hm. Juliana Kiełbasy.  Organizatorem była Komenda Hufca ZHP w Grodkowie. Jak zwykle uczestnicy przeżyli niezapomniane chwile w trakcie występów na dużej scenie.
Również w piątek 15 maja odbył się Nadzwyczajny Zjazd Hufca Opole-Rejon w czasie którego wybrany został na komendanta hufca pwd. Arkadiusz Bednarz.
W sobotę i niedzielę, przedstawicielki naszej chorągwi w sile 3 druhenek reprezentowały nas w GK ZHP.

Druhna pwd. Joanna Polewska uczestniczyła w zbiórce pełnomocników komendantów chorągwi ds. zagranicznych organizowaną przez Wydział Zagraniczny GK ZHP.

W tym samym czasie pwd. Małgorzata Grabińska – instruktor ds. Promocji w Chorągwi Opolskiej i pwd. Aleksandra Izworska z Hufca Kędzierzyn-Koźle dzielnie walczyły na odbywającym się równolegle szkoleniu w zakresie Promocji i PR realizowanym przez Wydział Kształcenia GK ZHP.

Przy okazji druhna Gosia odebrała złoty sznur funkcyjny.

Dla dopełnienia obrazu warto wspomnieć o odbywającym się w weekend Biwaku Instruktorskim Hufca Opole-Miasto na Górze św. Anny.

Oj ! działo się …

Druhny i Druhowie! Chętnie skorzystam również z zaproszenia pozostałych hufców na imprezy organizowane przez swoje środowiska.

phm. Artur Ośko
z-ca komendanta chorągwi