6 WSPANIAŁYCH

W dniach 27.08. – 02.09. sześcioro najlepszych, wyróżnionych przez komendantów hufców drużynowych z naszej chorągwi przeżyło wielką przygodę w Masywie Śnieżnika. Podczas trzech pierwszych dni towarzyszyli nam skauci francuscy. Dzięki temu udało nam się poznać zwyczaje, obrzędy i tradycje naszych nowych przyjaciół. Nawiązaliśmy też nowe znajomości, a nawet pojawiły się plany spędzenia części kolejnych wakacji we Francji.

Równolegle z naszą wyprawą odbywał się kurs podharcmistrzowski, z którego uczestnikami przyszło nam współzawodniczyć w grze terenowej. Niestety przez niesprzyjające warunki pogodowe nasza gra nie dobiegła końca, więc nie możemy dokładnie określić jej wyniku (krążą jednak pogłoski, że to my jesteśmy zwycięzcami).

Przyszło nam się zmierzyć m.in. ze wspinaczką w górę rzeki (która zakończona była przejściem przez RURĘ) oraz ze stromymi zboczami Śnieżnika. Przy samym szczycie natrafiliśmy na festyn organizowany przez Czechów i nawet udało nam się otrzymać pamiątkowe dyplomy. Na szczycie Śnieżnika mieliśmy także okazję wysłuchać koncertu czeskiego turysty, wykonanego na morawskiej fletni.

Uczestnicy Granatowej Wyprawy

Aneta, Paulina, Tosia, Robert, Patryk, Adam.