50 lat harcerstwa nadzwyczajnego

Aby wspólnie świętować 50-lecie Nieprzetartego Szlaku 26 listopada do Strzelec Opolskich przybyły zuchy, harcerze i instruktorzy związani z tym ruchem.

W uroczystościach udział wzięli m. in. Pan Marek Michalak – Rzecznik Praw Dziecka, Pan Waldemar Gaida – wicestarosta i instruktor ZHP, Dorota Łakis – dyrektor Zespołu Szkół im. Aleksandra Kamińskiego w Strzelcach Op. oraz hm. Helena Wąchała – ikona harcerskiej pracy z niepełnosprawnymi na Opolszczyźnie. Wspominała ona pierwszy kurs drużynowych prowadzących drużyny integracyjne, który odbył się pół wieku temu w Rabce.
– Możecie być dumni, że ta ziemia dała tyle osób, tak mocno zaangażowanych z pracę z tymi dzieciakami. Pracę trudną, ale dającą również wiele radości – mówiła.
Współorganizatorem obchodów były Chorągiew Opolska ZHP i społeczność szkoły im. Aleksandra Kamieńskiego w Strzelcach Opolskich.

informację przekazała:
phm. Agnieszka Pospiszyl

1 myśl na temat “50 lat harcerstwa nadzwyczajnego

Możliwość komentowania jest wyłączona.