5 element odkryty!

375843_435902099793178_1342386666_nW ciągu 6 dni kilkunastu uczestników kursu podharcmistrzowskiego (Kursu Liderów Zespołów Instruktorskich) organizowanego przez Chorągiew Opolską ZHP, odkrywało tajemnicę Piątego Elementu.

W otoczeniu Sudetów Wschodnich poszukiwaliśmy w sobie odpowiedzi na pytania dotyczące postaw instruktorskich, roli lidera, kształtowania charakterów naszych podopiecznych. Bo „piąty element” lub „Eter”, „akasha”, „ku” czyli osobisty przykład instruktora, to pierwiastek, który łączy 4 elementy metody harcerskiej.

Przez te kilka dni w zastępach kursowych wykonywaliśmy zadania i podejmowaliśmy wyzwania, które miały nas zbliżyć do ideału instruktora – podharcmistrza. Wielogodzinna wyprawa, na którą składały się wędrówka po Masywie Śnieznika oraz „spacer” w podziemnych tunelach Kłodzka, umożliwiła nam zmaganie się ze swoimi słabościami i lękami.

Zmęczeni, ale szczęśliwi i bogatsi o nowe doświadczenia i przyjaźnie, wróciliśmy z kursu do naszych środowisk, aby wcielać w życie wypracowane pomysły i plany.

Kursu Liderów Zespołów Instruktorskich organizowany był w ramach projektu “Kreator – Opolska Kuźnia Liderów”.
Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

2 myśli na temat „5 element odkryty!

1. Gosiu pięknie to ujęłaś :-) DZIĘKUJE!!! WSZYSTKIM ZA TAK WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ CZUWAJ!!!