21:05/90 – zapraszamy na Złaz!!!

Blisko, coraz bliżej. Już niedługo pierwsza w tym roku okazja do spotkania w gronie środowisk harcerskich z całej chorągwi – a może i nie tylko.

Zaczynamy nieco historycznie – choć z licznymi odniesieniami do dnia dzisiejszego. Blisko 90. lat temu wybuchło III Powstanie Śląskie – jedno z najważniejszych wydarzeń we współczesnej historii regionu. Jego największa bitwa rozpoczęła się 21 maja w rejonie Góry św. Anny. Dokładnie 90 lat później w tym samym miejscu spotkamy się i my – aby przypomnieć sobie tamte wydarzenia i ich bohaterów, ale przede wszystkim spojrzeć przed siebie – razem szukać współczesnych pól do działania, odkrywać perspektywy na przyszłość, radośnie i twórczo połączyć się we wspólnym działaniu. Nie będziemy zatrzymywać się tylko na wydarzeniach historycznych – wręcz przeciwnie, chcemy szukać świeżości i inspiracji.

Bo „rocznice należy święcić nie wspomnieniem, ale postanowieniem nowych czynów”.

Karta zgłoszenia

20 maja wyruszymy zatem na trasy po powstańczych śladach, by ostatecznie spotkać się na Górze św. Anny podczas wspólnych zajęć, gier i warsztatów, a także wziąć udział w rocznicowych obchodach 21 maja.

W najbliższych dniach ukaże się pełny regulamin Złazu. Tymczasem zamieszczamy najważniejsze informacje organizacyjne:

Termin: 20-22. 05. 2011
Miejsce: Góra św. Anny
Wpisowe: 15 zł

W ramach wpisowego zapewniamy:
– infrastrukturę noclegową (miejsce na rozbicie namiotów/nocleg w schronisku dla zuchów + zaplecze sanitarne)
– obiad w sobotę
– ubezpieczenie
– plakietkę złazową (dla drużyn, które wykonają wszystkie zadania)
– nagrody dla zwycięzców konkursu poprzedzającego złaz
– bogaty program
– możliwość uczestnictwa w specjalnym charakterze w uroczystościach z udziałem najwyższych władz państwowych

Na miejsce startu poszczególnych tras uczestnicy dojeżdżają we własnym zakresie.

Dalsze informacje na: http://bohater.opolska.zhp.pl

1 myśl na temat “21:05/90 – zapraszamy na Złaz!!!