Warsztaty kadry programowej „Kurs za horyzont”

itaka
„Jeśli wyruszasz w podróż do Itaki,

pragnij tego, by długie było wędrowanie,
pełne przygód, pełne doświadczeń.

żebyś miał wiele takich poranków lata,
kiedy, z jaka uciechą, z jakim rozradowaniem,
będziesz podpływał do portów, nigdy przedtem nie widzianych” („Itaka”, K. Kawafis).

Programowcy są tymi, którzy wytyczają drogę. Którzy pomagają przeżywać harcerską przygodę, wyznaczyć cel podróży, odkrywać nowe szlaki, nieznane lądy. Tymi, którzy potrafią wyznaczyć kierunek i poprowadzić w jego stronę. Chcemy dać Wam narzędzia, wiedzę i umiejętności przydatne w realizacji tego trudnego zadania, wspólnie wyruszyć na programową wędrówkę. Nauczyć nie tyle korzystania z „mapy”, ile samodzielnego jej tworzenia.

Dlatego zapraszamy na:

– warsztaty dla kadry programowej

– kurs komendantów hufców – blok „Program” (realizowany będzie według standardu Kursu  komendantów hufców).

Kiedy: 12-14 października 2012

Gdzie: Schronisko Młodzieżowe w Wieszczynie koło Prudnika (jak dojechać: http://www.schroniskomlodziezowe.prudnik.pl/?dojazd,19)

Warunki uczestnictwa:

– ukończone 18 lat

– min. stopień przewodnika

Zgłoszenia do dnia 5 października na adres program@opolska.zhp.pl

Wpisowe wynosi 15 zł.

W ramach wpisowego zapewniamy:

– 2 noclegi w schronisku w Wieszczynie

– pełne wyżywienie (od kolacji w piątek do obiadu w niedzielę)

– ciekawe i inspirujące zajęcia, prowadzone przez kadrę z chorągwi oraz zaproszonych gości

– nową plakietkę i chustę chorągwianą

Warsztaty realizowane będą według standardu dla bloku „Program” Kursu komendantów hufców. Wszyscy uczestnicy otrzymają zaświadczenie o ukończeniu warsztatów dla kadry programowej. Osoby, które ukończą blok „Program” a następnie blok „Hufiec, Lider” (zaplanowany na początek 2013 r.) otrzymają dyplom ukończenia Kursu Zastępców komendantów hufców ds. programowych. Osoby, które ukończą wszystkie pięć bloków-biwaków kursowych (Program, Praca z kadrą, Hufiec i Lider, Majątek, Organizacja) otrzymają dyplom ukończenia Kursu Komendantów Hufców.

Uwaga! Przedsięwzięcie jest dofinansowywane ze środków pozyskanych przez Chorągiew. W przypadku rezygnacji zgłoszonych uczestników, właściwa Komenda Hufca pokrywa pełen koszt uczestnictwa (80 zł/os).

Karta zgłoszenia na warsztaty kadry programowej.

Karta zgłoszenia na kurs komendantów hufców – Blok „Program”.

Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków PO FIO 2012 w ramach projektu „Kreator – Opolska Kuźnia Liderów”.

1 myśl na temat “Warsztaty kadry programowej „Kurs za horyzont”