100+ we Lwowie

Wydaje Wam się, że po Zlocie w Krakowie główne elementy obchodów stulecia harcerstwa mamy już za sobą? Nic bardziej mylnego. Nasze 100+ wciąż trwa!

W setną rocznicę wydania przez Andrzeja Małkowskiego rozkazu, powołującego pierwsze polskie drużyny skautowe, Główna Kwatera ZHP organizuje we Lwowie biwak reprezentacji ZHP.

Udział w tym wydarzeniu może wziąć również reprezentacja naszej chorągwi. W wyjeździe do Lwowa udział weźmie grupa licząca do 40 osób.
W jaki sposób można wejść w jej skład? Poniżej prezentujemy zestaw zadań do wykonania przez drużyny harcerskie, starszoharcerskie i wędrownicze, chcące wziąć udział w biwaku – staną się one podstawą wyboru chorągwianej reprezentacji.

Wcześniej jednak garść szczegółów organizacyjnych.

Termin: 20-22 maja 2011.
Miejsce: Lwów
Koszt: 150 zł

Koszt wyjazdu zawiera przejazd na trasie Opole-Lwów-Opole oraz ubezpieczenie. Organizatorzy zapewniają ponadto noclegi oraz obiad w sobotę. Pozostałe wyżywienie (śniadania, kolacje) we własnym zakresie uczestników. Osoby biorące udział w biwaku muszą posiadać ważne paszporty.

Biwak organizowany jest we współpracy ze skautami ukraińskimi, wraz z którymi harcerze z Polski odbywać będą wspólne zajęcia. W planie m.in. gra miejska, spotkanie ze skautami, wspólna defilada ulicami miasta. Dokładny program znajdziecie TU.

Jeśli Wasza drużyna chce wziąć udział w tym wyjeździe, już niedługo czas przystąpić do wykonywania zadań! Znajdziecie je poniżej. Realizację zadań należy rozpocząć nie później, niż do dnia 8 marca 2011 roku – jednocześnie zgłaszając przystąpienie do współzawodnictwa mailowo na adres program@opolska.zhp.pl

Raport z wykonania zadań należy przesłać najpóźniej do dnia 22 kwietnia br. To właśnie on będzie podstawą wyboru chorągwianej reprezentacji, która weźmie udział w wyjeździe do Lwowa!!!
Wzór raportu opublikowany zostanie na początku marca, ponadto prześlemy go mailowo drużynom, które zgłoszą rozpoczęcie realizacji zadań.

Opis zadań do pobrania TUTAJ.

A co jeśli Wasza drużyna z jakiegoś powodu nie może wziąć udziału w biwaku we Lwowie, a chce przyłączyć się do świętowania stulecia? Nie ma problemu!
Propozycje dla drużyn do wykonania „na miejscu” znajdziecie TUTAJ.

Chcecie wziąć udział w międzynarodowej przygodzie? Podejmijcie wyzwanie! Nasze 100+ wcale się nie kończy!!!