100+ Pasja, wyzwanie, przygoda

100_6483100 lat historii. Miesiące przygotowań. I wreszcie ten najważniejszy, długo oczekiwany czas – 8 dni na krakowskich Błoniach. 8 dni pełnych dobrej zabawy, nowych znajomości, umiejętności, radosnej atmosfery wielkiego harcerskiego święta. Jubileuszowy Zlot Stulecia Harcerstwa dobiegł końca. Wczoraj blisko 250-osobowa reprezentacja Chorągwi Opolskiej powróciła z Krakowa.

Kolorowe zlotowe koszulki, a na nich emocje, które łączyły nas wszystkich – pasja, wyzwanie, przygoda, uśmiech, zabawa, przyjaciele. Na każdym kroku, w każdym miejscu Krakowa – czasem wielobarwny tłum, czasem niewielkie, rozemocjonowane w drodze z zajęć grupki – nietrudno było się rozpoznać. Pozdrowienia, szybkie „skąd jesteście” gdzieś w tramwaju czy na ulicy, wymiany uśmiechów i już idziemy dalej, bo przecież już czekają zajęcia, nikt nie chce się spóźnić, zwłaszcza że zapisać się i na nie dotrzeć nie zawsze było łatwo. Czas na spotkania będzie wieczorem – w zlotowych kawiarenkach, podczas koncertów czy zwykłych spacerów po Błoniach i mieście. Rozpoznają nas już krakowianie – po pierwszych dniach zdziwienia widok kolorowych młodych ludzi nikogo już nie dziwi, za kilka dni może nawet za nami zatęsknią – „szkoda, że już wyjeżdżacie” – usłyszymy na pożegnanie.

W jubileuszowym zlocie udział wzięły reprezentacje 9 hufców z Chorągwi Opolskiej. Dni spędzone w Krakowie były okazją, by lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami, wspólnie wziąć udział w wydarzeniu, które na długo zapamiętamy. Szansą, by połączyć się we wspólnym działaniu i zabawie, ale też dowiedzieć się też więcej o sobie nawzajem. Czekamy na następną taką okazję.

Tymczasem – do zobaczenia na szlaku!