„Czas na młodzież!” – unijne środki przyznane!!!

Decyzją polskiej Narodowej Agencji programu „Młodzież w Działaniu” Chorągiew Opolska otrzymała wsparcie finansowe w wysokości blisko 40 tys. zł na realizację projektu: „Europejski Tydzień Młodzieży Opolskie kwitnące? Czas na młodzież!”.

Tym samym Chorągiew Opolska będzie gospodarzem i głównym organizatorem seminarium z okazji Europejskiego Tygodnia Młodzieży, która odbędzie się w dniach 18-20 maja w Kędzierzynie-Koźlu.

W ramach seminarium odbędzie się debata poświęcona sytuacji młodzieży w regionie, warsztaty dla młodzieży, targi organizacji i przedsiębiorstw oraz pokazy plenerowe, prezentujące aktywność młodych ludzi z terenu Opolszczyzny. W spotkaniu udział weźmie młodzież z całego województwa, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szczególnie pracujących z młodzieżą, władz samorządowych, przedsiębiorcy.

Europejski Tydzień Młodzieży (15-21.05.2011), ogłoszony przez Komisję Europejską, to czas szczególnego zwrócenia uwagi na problematykę młodzieżową. W ramach ETM w całej Europie realizowane są różnorodne przedsięwzięcia, mające na celu zwrócenie uwagi na rolę i potrzeby młodzieży. Również w Polsce odbędzie się szereg spotkań z udziałem samych zainteresowanych – młodzieży, władz samorządowych, przedstawicieli trzeciego sektora.

Na Opolszczyźnie obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży przebiegać będą w ramach projektu  „ETM Opolskie kwitnące? Czas na młodzież!”, realizowanego przez Chorągiew Opolską.

Więcej informacji na temat majowego seminarium już wkrótce.

Ten projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej.