Zlot Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”

Regulamin Zlotu  
Read More
Zlot Wędrowników Chorągwi Opolskiej „WędroSpace”

Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2018!

Inspektorat Ratowniczy Chorągwi Opolskiej zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Wędrowniczym Kursie Pierwszej Pomocy HSR! Kurs będzie prowadzony według
Read More
Wędrowniczy Kurs Pierwszej Pomocy 2018!

Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

GRUZJA! Wyprawa Na GRANATOWO i ZIELONO.

GRUZJA! Wyprawa Na GRANATOWO i ZIELONO.

Gruzja_Tuszetia_okolice_Girevi
Granatowa Wyprawa przekracza granice.
To wiedzą wszyscy jej uczestnicy.
Niezapomniana przygoda i przeżycie na skraju możliwości – to wspominają wszyscy Granatowi. Czyżby teraz miała przekroczyć granice także dosłownie?
Granatowa Gruzja – takie hasło „przemycaliśmy” Wam przez ostatni rok kilkukrotnie.
Teraz już wiemy na pewno – udało się!!!

Termin: 20-29.08.2014 r. (wylot z Warszawy, dojazd wspólny z Opola)

Tegoroczna Wyprawa biec będzie po szlakach (albo raczej – jak zwykle – bezdrożach) Gruzji.

Zapraszamy Was do przeżycia wyjątkowej przygody w wyjątkowym miejscu – wśród pasm Kaukazu, nieskażonej przyrody, tajemniczych miejsc, okraszonej międzynarodowym spotkaniem z gruzińskimi skautami – na szlaku, przy ognisku, podczas wspólnego działania i wędrówki.

W ramach projektu „Explorers – close to the nature” – „Odkrywcy – blisko natury” po raz kolejny odkryjemy siebie i swoje możliwości na szlakach Parków Narodowych Gruzji, poznamy kaukaską kulturę i zostawimy po sobie ślad w lokalnej społeczności.

Przygoda, jakiej jeszcze nie było, w najbardziej gościnnym kraju na świecie – teraz na wyciągnięcie ręki.
Czyżby nie tylko dla Granatowych?

Chcielibyśmy, by tegorocznej Granatowej Wyprawie towarzyszyła wyprawa „Zielona” dla młodej kadry podharcmistrzowskiej bądź wchodzącej na tą ścieżkę rozwoju, podejmującej wyzwania również na polu chorągwi.

Najlepsi z najlepszych – do 11 drużynowych (po dwóch z Hufca Nysa i Opole-miasto oraz po jednym z każdego z pozostałych Hufców) oraz do 9 podharcmistrzów (dla tych ze stopniem, dla tych z otwartą próbą phm. i dla tych którzy wkrótce będą podejmować się tego wyzwania), którzy zaproszeni zostaną specjalnymi listami wystosowanymi w imieniu komendy chorągwi przez komendanta chorągwi.

W Wyprawie wezmą również udział członkowie komendy chorągwi. Na miejscu dołączy do nas partnerska grupa gruzińskich skautów.

Co powiecie na taki „super team”?
Co powiecie na spotkanie na gruzińskich szlakach?
Pamiętajcie – przygoda trwa cały czas. Kolejna właśnie się rozpoczyna.

Zgodnie z obowiązującą od początku organizacji wypraw zasadą, rekomendacji do udziału w Granatowej Wyprawie dokonują komendanci hufców. Uczestnikami Granatowej Wyprawy mogą być wyłącznie drużynowi do 25 r. ż. Powinni mieć co najmniej otwartą próbę przewodnikowską.

Komendanci hufców poprzez udział w Granatowej Wyprawie wyróżniają w ten sposób najlepszych drużynowych ze swoich środowisk. Rekomendacje muszą być przekazane do komendanta chorągwi najpóźniej do dnia  21 czerwca br. Potwierdzeniem przyjęcia uczestnika będzie przekazany mu specjalny list  gratulacyjny.

Komendanci hufców mogą wykorzystać wyłącznie przydzielone na swój hufiec miejsca. Nie będzie możliwości przeniesienia puli uczestników na inne hufce.

Ewentualne wolne miejsca zostaną wyłącznie w dyspozycji komendy chorągwi.

Projekt dofinansowany jest z programu ERASMUS +

Uczestnicy Granatowej i Zielonej Wyprawy mają pokryte wszystkie koszty w tym:
1. pobytu z wyżywieniem i noclegami
2. przelotów lotniczych z Warszawy
3. dojazdu do i z Warszawy
4. ubezpieczenia
5. i „szczypty” przygody

Wymagane jest posiadanie ważnego paszportu lub dowodu osobistego.


Create AccountLog In Your Account