Po 40. Zjeździe ZHP

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Zostało już tylko 5 godzin na oddanie głosu na Dom Harcerza w Opolu!

Środowisko opolskie Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Harcerstwa wpierającym drużyny Związku Harcerstwa Polskiego działające w naszym mieście ubiegają
Read More
V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej

Informujemy, że Komisja Rewizyjna Chorągwi Opolskiej zwołała na dzień 4 listopada 2017 r. V Zjazd Nadzwyczajny Chorągwi Opolskiej ZHP w
Read More
Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Warsztaty w Chorągwi Opolskiej

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym miesiącu, zgodnie z zapowiedzią z czerwca br., odbędą się dwie formy organizowane przez chorągwiany
Read More
Terminy zbiórek ChKSI

Terminy zbiórek ChKSI

Informujemy o wyznaczonych nowych terminach zbiórek Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich. Odbędą się one w dniach: 3 października, 7 listopada oraz 5 grudnia
Read More
Nowy motyw strony!

Nowy motyw strony!

Przez ostatnich kilka tygodni Zespół Promocji i Internetu pracował nad zmianą dotychczasowego motywu strony Chorągwi Opolskiej. W dniu dzisiejszym dumnie prezentujemy
Read More
Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Zbiórka wyborcza dla wyboru delegatów Chorągwi Opolskiej na XL Zjazd ZHP

Informujemy o zwołaniu przez Komendę Chorągwi zbiórki wyborczej na dzień 30 września 2017 roku w Nysie. Podczas zbiórki zostaną wybrani delegaci na
Read More
Zbiórka Komendantów Hufców

Zbiórka Komendantów Hufców

Informujemy o zwołaniu przez Pełnomocnika Naczelnika ZHP ds. Chorągwi Opolskiej phm. Grzegorz Krzyśków zbiórki z Komendantami Hufców na dzień 6.09.2017
Read More
Nowy termin spotkania ChKSI

Nowy termin spotkania ChKSI

Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich informuje, że następne spotkanie odbędzie się 12 września o godzinie 16:30 w siedzibie Komendy Chorągwi przy
Read More
Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro!

To wezwanie do szerszego spojrzenia na otaczający nas świat i podjęcia prawdziwych działań. Przez 11 dni przyszłorocznych wakacji więcej niż
Read More
ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

ZLOT Chorągwi Opolskiej ZHP

Od dzisiaj w sprawach związanych ze Zlotem prosimy kontaktować się pod adresem zlot@opolska.zhp.pl
Read More

Głosujmy na naszych NIEZWYCZAJNYCH!

Już są! Minuty dzielą nas od tego, jak Kapituła Plebiscytu „Niezwyczajni” opublikowała listę 25 tegorocznych nominowanych. I co w związku z tym? A to, że wśród nich znalazło się aż dwóch instruktorów Chorągwi Opolskiej! To rekordowa jak do tej pory liczba naszych nominowanych! Zachęcamy więc do głosowania na hm. Artura Ośko (w kategorii Innowacja Programowa) oraz pwd. Łukasza Czarneckiego (w kategorii Młody Lider)! Głosować można TUTAJ, a poniżej przedstawiamy opis działań, za jakie druh Artur i druh Łukasz zostali nominowani.

hm. Artur Ośko:

„Granatowa Wyprawa” to naprawdę „innowacyjna forma doszkalająca” – to forma, jakiej nie ma w całym ZHP. Granatowa Wyprawa to obóz o charakterze warsztatowym, organizowany dla najlepszych drużynowych z Chorągwi Opolskiej ZHP, bezpośrednio przez Komendę Chorągwi. Tu komenda i drużynowi to jedna drużyna! Gdzie indziej w Polsce młodzi drużynowi mają możliwość za darmo poznać nowych przyjaciół, przeżyć piękne przygody, zobaczyć wspaniałe miejsca, świetnie się bawić i czerpać z tego umiejętności i wiedzę? Naszym zdaniem Granatowa to najbardziej unikatowy wyjazd harcerski na jakim byliśmy. Granatowa musi wygrać, ponieważ jest to najlepsza forma motywacyjna dla drużynowych. W końcu możemy sami twórczo spędzić czas, zgrać jako instruktorzy i przeżyć niezapomniana przygodę. Ponieważ tylko na niej można spotkać tylu różnych ludzi, wymienić się przeżyciami, uwagami i poradami. Granatowa Wyprawa to największa przygoda jaką można przeżyć w życiu, znaleźć się tam, gdzie nikt inny jeszcze nie był, spełnić swoje marzenia i poczuć, że dla takich ludzi i widoków warto być tym kim się jest, warto żyć. Granatowa Wyprawa nigdy nie odbyłaby się, gdyby nie człowiek, w którego umyśle zakiełkował pomysł całego przedsięwzięcia – komendant Chorągwi Opolskiej: hm. Artur Ośko. To on od początku do końca wszystko koordynował, zaś swoją niezwykłą osobowością budował cały klimat i nastrój Wyprawy. Dzięki niemu uczestnicy mogli, często po raz pierwszy w życiu przeżyć coś, co jest esencją harcerstwa – niezwykłą przygodę.

pwd. Łukasz Czarnecki:

Łukasz jest młodym, aktywnym drużynowym z blisko 3-letnim stażem. Prowadzi sprawnie działającą, pracującą na wysokim poziomie i liczną drużynę wielopoziomową (w skład której wchodzą harcerze i harcerze starsi), podjął się utworzenia drużyny wędrowniczej, zmierzając tym samym do zbudowania szczepu. W tym roku rozpoczął ambitny projekt pracy z młodą kadrą w hufcu. Równocześnie dh Łukasz podejmuje działania także na innych polach – bardzo aktywnie działa w samorządzie szkolnym, realizuje różnorodne projekty na rzecz społeczności lokalnej i rozwoju młodzieży (w tym o zasięgu wojewódzkim), pełni rolę opiekuna Szkolnego Koła PCK.

Łukasz jest ambitnym, świadomym instruktorem, dbającym o swój wszechstronny rozwój i ciągłe podnoszenie sobie poprzeczki. Rozpoczął realizację próby podharcmistrzowskiej, odbył letnie praktyki w GK ZHP oraz w sądzie okręgowym w Opolu, działa na poziomie hufca i współpracuje z zespołami chorągwianymi, wszystko to godząc (z sukcesami!) z przygotowaniami do matury i studiów prawniczych. Jest instruktorem, potrafiącym spojrzeć na sprawy ZHP z szerszej perspektywy, dążącym do wyrobienia sobie własnego zdania na każdą sprawę. W grudniu 2013 roku reprezentował Chorągiew Opolską ZHP na XXXVIII Zjeździe ZHP, będąc (jako 18-latek) jednym z najmłodszych delegatów.

Create AccountLog In Your Account