Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Fundacja Przyjaciół Harcerstwa

Fundacja Przyjaciół Harcerstwa

Powstała Fundacja Przyjaciół Harcerstwa. Jej celem między innymi jest: Pomoc we wszechstronnym rozwoju Związku Harcerstwa Polskiego. Inspirowanie i organizowanie społecznego ruchu na rzecz pomocy drużynom, szczepom komendom i innym jednostkom harcerskim a w szczególności aktywizacja instruktorów, byłych instruktorów i sympatyków harcerstwa oraz osób i instytucji związanych z działalnością Związku Harcerstwa Polskiego.Prowadzenie badań nad historią harcerstwa. Rozwój metodyki harcerskiej, w tym tworzenie i wydawanie publikacji, podręczników i poradników harcerskich. Pomoc i opieka nad byłymi instruktorami Związku Harcerstwa Polskiego. Gromadzenie środków finansowych i materialnych na realizacje programu harcerstwa oraz służących realizacji zadań Fundacji.

Założyciele fundacji: hm. Andrzej Ornat, hm. Janusz Syrokomski, hm. Andrzej Włodarski i hm. Marek Zieliński uważają, że ich zobowiązaniem wobec harcerstwa było zainicjowanie działalności fundacji. Liczą na byłych i obecnych harcerzy, wszystkich przyjaciół naszego stuletniego ruchu. Proszą o aktywne włączenie się w organizację i działalność fundacji, zgłaszanie nowych pomysłów, przekazywanie środków finansowych i darów rzeczowych.

Można pisać pod adresem: Fundacja Przyjaciół Harcerstwa, ul. M. Konopnickiej 6, 00-491 Warszawa.

Założyciele fundacji będą informować o jej pracach na portalu społecznościowym www.myharcerze.pl.
na podstawie materiałów Fundacji Przyjaciół Harcerstwa

hm. Adam Czetwertyński
instruktor Biura GK ZHP

informacja z witryny ZHP

Create AccountLog In Your Account