Życzenia świąteczne

W Tobie jest światło Każdy mrok rozjaśni W Tobie jest życie Ono … zwyciężaZ okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam:Światła, które rozjaśnia każdą
Read More
Życzenia świąteczne

Po 40. Zjeździe ZHP

W dniach 8-10.12.2017 w Warszawie obradował 40. Zjazd ZHP.W międzyczasie dokonano wyboru nowych władz centralnych na czteroletnią kadencję:Nowym Naczelnikiem
Read More
Po 40. Zjeździe ZHP

Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Komenda Chorągwi Opolskiej ZHP ogłasza konkurs na Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. Betlejemskiego Światła Pokoju.Jeśli chcesz:sprawdzić się w organizacji wydarzenia
Read More
Konkurs na funkcję Pełnomocnika Komendanta Chorągwi ds. BŚP

Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

Wczoraj w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego w Opolu obradował V Nadzwyczajny Zjazd Chorągwi Opolskiej. Został on zwołany w celu wyboru
Read More
Harcmistrzyni Maria Magdalena Pobóg – Lenartowicz nową Komendantką Chorągwi!

DO IT! – Europejska Młodzieżowa Konferencja na temat Demokracji

DO IT! – Europejska Młodzieżowa Konferencja na temat Demokracji

W 20 lat od upadku komunizmu przedstawiciele młodego pokolenia spotkają się w Gdańsku – kolebce Solidarności, gdzie podczas licznych wykładów, warsztatów i spotkań z uczestnikami dramatycznych wydarzeń, które zmieniły bieg współczesnej historii, poznają mechanizmy ustroju demokratycznego i jego wpływ na życie we współczesnym świecie. Następnie uczestnicy udadzą się do Berlina, w którym w 1989 r. upadł Mur, ostatni symbol komunizmu i podziału Europy. Wezmą udział m.in. w uroczystościach związanych ze świętem zjednoczenia Niemiec. Organizator zapewnia zakwaterowanie i wyżywienie. Częściowo lub w całości pokryje również przyjazd na konferencję. Warunkiem sfinansowania transportu do Gdańska i z Berlina/Gdańska do kraju macierzystego zależy od sytuacji rodzinnej i wielkości kosztu.
Gdzie: Gdańsk/Berlin
Kiedy: 27 września – 3 października 2009 Zgłoszenia można przesyłać do 31 lipca 2009.
Kontakt: Program imprezy, formularz zgłoszeniowy i inne informacje znaleźć można na stronie www.doit-conference.eu. Konferencję organizują uczniowie VI L.O. w Gdańsku oraz Felix – Mendelssohn – Bartholdy – Gymnasium w Berlinie przy wsparciu Europejskiego Centrum Solidarności i Gesellschaft für Europabildung (Stowarzyszenie Edukacji Europejskiej).

Create AccountLog In Your Account